O mnie

Nazywam się Ania Paszkowska. Moja najważniejsza rola w życiu – rodzic. Jestem mamą 3 dzieci, w tym dwójki już w wieku nastoletnim. Jeszcze zanim przytuliłam moje pierwsze dziecko wiedziałam, że chcę budować głęboką, autentyczną relację z tymi najważniejszymi ludźmi na świecie. Od samego początku robię,  co w mojej mocy, by dzieciaki rosły w poczuciu akceptacji, szacunku, otwartości na  świat i siebie, by mogły odkrywać i rozwijać swoje  przeróżne talenty, a przede wszystkim, by były szczęśliwe. Któż z nas nie pragnie szczęścia dla swoich dzieci? Jasna sprawa, że po drodze zdarza mi  się potknąć. Zawsze wtedy zatrzymuję się, oglądam dzieci, siebie i sytuację z różnych stron i razem rzeźbimy lepsze teraz.

Misja

Z czasem zrozumiałam, że misje w życiu mam co najmniej dwie. Jedna to szczęście moich dzieci. Druga to danie innym rodzicom możliwości poczucia się najlepszymi rodzicami swoich dzieci każdego dnia, nie tylko od święta. I nie mówię tu o ‘stawaniu się lepszą wersją siebie’. Mam głębokie przekonanie potwierdzone pracą z rodzicami, że mamy ten potencjał w sobie. Często trzeba go po prostu wydobyć spod warstw nie dość trafnych przekonań, utartych dróg na skróty, obawą przed oceną innych czy zwykłym ‘nie wiem, że nie wiem’.

Moja praca z rodzicami zaczęła się dość niepozornie – krewni i znajomi podpytywali mnie o różne zagadnienia związane z rodzicielstwem od ‘dlaczego moje dziecko płacze’, poprzez ‘jak mam sobie radzić z własną frustracją’ aż po ‘czuję, że coś poszło nie tak, pomóż odkryć co i naprawić’.

Coaching

Latami zastanawiałam się jak przekuć moją pasję do budowania autentycznych relacji z dziećmi na profesjonalną pomoc dla rodziców. Pewnego dnia życie podesłało mi coaching i ten coaching już ze mną został. Początkowo był to life coaching, później coaching biznesowy w jednej z korporacji w której pracowałam. Już wtedy odkryłam jego transformującą moc i to w tematach pozornie niezwiązanych z rodzicielstwem. Dlaczego pozornie? Kto ma doświadczenie w głębokiej pracy wspierającej klienta wie, że temat rodziców prawie zawsze wypłynie, nawet gdy pracujemy nad tematami biznesowymi. Relacja z rodzicem jest bowiem najważniejszym fundamentem, na którym opieramy całą swoją podróż przez życie. Pomyśl, jak wspaniale jest dać mocny budujący , a zarazem elastyczny fundament swojemu dziecku, a przy okazji przebudować swój – tak, to jest możliwe!

Zaczęłam praktykować więc coaching rodzicielski – wspierania rodziców. Co takiego ma w sobie praca coachingowa i jak to się dzieje, że daje Ci poczucie bycia wspaniałym rodzicem każdego dnia?

 • daje Ci możliwość zatrzymania się i odkrycia, co w Twoich relacjach jest budujące, a co może budować mury nie do przebicia
 • pogłębia Twoją świadomość emocjonalną, wyposaża Cię w kompetencje do wspierania  inteligencji emocjonalnej Twoich dzieci
 • daje Ci większe poczucie kontroli nad tym, z czym w życiu się mierzysz nie tylko w tematach rodzicielskich.
 • pozwala Ci odkryć, że słuchanie dziecka bez zgadywania, dopowiadania i pouczania, daje mu poczucie akceptacji, którego tak bardzo każdy z nas potrzebuje
 • pozwala Ci stawać się jeszcze bardziej obecnym towarzyszem w życiu dziecka, towarzyszem, do którego będzie się zwracać w sprawach dużych i małych
 • uwalnia dostęp do Twojej wewnętrznej mocy, dzięki której życie w dobrostanie może być również Twoim udziałem

Moje przygotowanie merytoryczne

 • Szkoła Coachów Akademii SET
 • Akredytacja Core Coach Accreditation w ramach SET Accreditation Program
 • Licencja narzędzi MTQ48 do wspierania Odporności Psychicznej
 • Szkoła Coachingu Zespołowego i Grupowego NOVO Pracownia Coachingu
 • The science of well-being Yale University
 • Jestem studentką Psychologii na SWPS

Rozwijam się od wielu lat, by móc jeszcze lepiej wspierać rodziców w odnajdywaniu szczęścia w rodzicielstwie. Jestem orędownikiem  świadomego rodzicielstwa i w swojej pracy coachingowej bazuję na wiedzy naukowej z zakresu psychologii rozwojowej, teorii przywiązania, neurobiologii, komunikacji i wielu innych dziedzin, które nieodzownie wiążą się z budowaniem  świadomej więzi z drugim człowiekiem­­. Źródłem mojej inspiracji są Jesper Juul, Shefali Tsabary, Marshal Rosenberg, Sonja Lyubomirsky, Janusz Czapiński, Daniel J. Siegel i wielu innych. Mam wielu mistrzów, od których nieustannie się uczę, by dawać Ci możliwość bycia świadomym towarzyszem swojego dziecka.

Pracuj ze mną!